רכב - אינדקס אתרים רכב - אינדקס אתרים לפי קטגוריות
אינדקס אתרים-אודות צור קשר שימושון רכב   פרסום אתר רכבבחירת כסא בטיחות לרכב
על חשיבותו של כסא בטיחות ברכב כבר מזמן אין עוררין. מחקרים והערכות בכל העולם מצביעים על קשר מובהק בין מושבי בטיחות לבין השפעתן של תאונות דרכים על הילדים שלנו, וכיום אין ספק כי מקרי התמותה והפגיעות הקטלניות יורדים באופן חד ביותר ככל שעולה השימוש בכסאות בטיחות המתאימים לגילאי הנוסעים ברכב.

כיצד לבחור כסא בטיחות מתאים לילדנו?
- בראש ובראשונה, קחו בחשבון את גיל הילד ומשקלו. החוק בישראל מחייב חגירת ילדים עד גיל 3 במושבי בטיחות, ובין הגילאים 3-8 במושב בטיחות או מושב מגביה (בוסטר).
- בדקו האם קיים תו תקן אירופאי או אמריקאי לכסא הבטיחות, והאם הוא מאושר על ידי מכון התקנים הישראלי ומשרד התחבורה. כדאי לדעת שתקני הבטיחות מתעדכנים כל הזמן, כך שכסא בטיחות שיוצר מאוחר יותר יעמוד בתקנים המעודכנים ביותר.
- בקשו מהמוכר בחנות להדגים בפניכם את אופן השימוש בכסא, שכן התקנה לא נכונה מסוכנת ומפחיתה את יעילות ההגנה של הכיסא.
- ודאו כי רצועות הבטיחות של הכסא ניתנות להתאמה לגופו של הילד: הן צריכות להיות מהודקות כך שניתן יהיה להכניס אצבע אחת ביניהן לבין הילד. רצועות רופפות או מתוחות מדי מפחיתות את יעילות הכסא.
- נוחות: ככל שהכסא נוח יותר, כך הילד יהיה נינוח יותר, יאפשר לכם להתרכז בכביש ויקל עליכם את הנסיעה.
- במידה והרכב היה מעורב בתאונה, תפקודו של כסא הבטיחות עלול להפגע ויש להחליפו.
- הכסא שלכם כבר בן 5? הגיע הזמן להחליף אותו, גם אם הוא נראה תקין. לא כדאי לקחת סיכון. על אחת כמה וכמה במידה וחסרים בו חלקים והמושב עצמו שלם.
בחרתם ורכשתם ? תתחדשו! כעת עליכם לדעת שרצוי לחבר אותו למושב האחורי. חיבור הכסא במושב הקדמי אמנם מותר על פי חוק, אבל רק במידה וכרית האוויר, אם קיימת, נוטרלה מראש, אחרת עלול להיגרם נזק חמור לתינוק בעת תאונה. אם אינכם בטוחים באשר לכרית האוויר – הושיבו את התינוק מאחור. מטריד אתכם שאינכם נמצאים איתו בקשר עין כשהוא מאחור? בחנויות לגיל הרך תוכלו לרכוש מראה מיוחדת המתחברת אל השמשה האחורית של הרכב.

תקופת שימוש בכסא הבטיחות
אחת השאלות הנפוצות של הורים טריים היא עד מתי יש להושיב את התינוק בניגוד לכיוון הנסיעה. ובכן, המחוקק הישראלי קבע שעד גיל שנה יש להושיב את התינוק בניגוד לכיוון הנסיעה. הסיבה פשוטה - בממוצע, עד גיל שנה ועד למשקל של 10-12 ק"ג, שרירי התינוק עדיין לא מפותחים מספיק, וחיבור הכסא נגד כיוון הנסיעה מסייע במניעת תנועה העלולה לפגוע בצווארו. לאחר גיל שנה ניתן על פי חוק להושיב את התינוק כאשר פניו לכיוון הנסיעה, אולם כדאי לדעת שהאקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים המליצה לאחרונה להסיע פעוטות עד גיל שנתיים נגד כיוון הנסיעה, לאחר שמחקרים העלו כי נסיעה נגד כיוון הנסיעה בטוחה עבורם פי חמישה ויותר מאשר ילדים בגילאים הללו היושבים עם כיוון הנסיעה. בשוודיה, לעומת זאת, נהוג להסיע ילדים עד גיל 3 כאשר פניהם נגד כיוון הנסיעה, ובבריטניה פורסמה בחודש יוני האחרון המלצת רופאים להמשיך עד גיל 4. ככלל, ככל שהילד יושב הפוך כנגד כיוון הנסיעה זמן ממושך יותר, כך הוא יהיה בטוח יותר, ותהיה לו הגנה טובה יותר לעמוד השדרה ולראש.


רכב - אינדקס אתרים
כל הזכויות שמורות © 2007 קידום אתרים - אתר ביז